ChatGPT z dostępem do internetu, czyli czym jest BingAI

Czas czytania: 5 min

ChatGPT z dostępem do internetu, czyli czym jest BingAI
ChatGPT z dostępem do internetu, czyli czym jest BingAI

Od czasu premiery ChatGPT od OpenAI, konkurencja podjęła rękawicę i przyspieszyła prace nad własnymi rozwiązaniami w zakresie sztucznej inteligencji. Gigant Google już na samym starcie zaliczył wpadki, przez które jego Bard został szeroko skrytykowany, a globalna premiera narzędzia opóźniona. Korzysta na tym Microsoft, który wraz ze swoim BingAI dotrzymuje kroku ChatGPT. Czym charakteryzuje się to narzędzie i w jaki sposób może się przydać? Sprawdzamy!


Usługa, która wcześniej była dostępna jedynie dla testerów zapisanych na listę, od maja 2023 otworzyła się na wszystkich użytkowników. Mowa o autorskim rozwiązaniu od firmy Microsoft – Bing Chat AI. Jako wyszukiwarka, Bing nie cieszy się dużą popularnością, pozostając daleko w tyle za bezkonkurencyjnym Google. Czy wypuszczenie w świat nowego narzędzia zmieni nasze przyzwyczajenia? Z pewnością liczy na to Microsoft, dla którego uruchomienie czatu to dopiero początek – w planach jest integracja BingAI z Windowsem oraz pakietem Office365, a także innymi platformami. Wkrótce po wpisaniu tytułu filmu otrzymamy linki prowadzące do platformy, na której można go obejrzeć, a po wyszukaniu restauracji w okolicy będziemy mogli zarezerwować w niej stolik.

BingAI – jak skorzystać z tego narzędzia?

Przeszkodą na drodze do skorzystania z tego BingAI jest sposób uruchomienia. Rozmowa z botem Bing jest możliwa jedynie z poziomu przeglądarki Microsoft Edge, która (jeśli wierzyć milionom internautów) większości użytkowników służy jedynie do pobrania innej przeglądarki. Aby skorzystać z BingAI należy więc przeprosić się z microsoftowym programem lub zainstalować aplikację mobilną – przynajmniej dopóki nie pojawią się inne rozwiązania w postaci wtyczek. Koniecznie jest również posiadanie darmowego konta Microsoft.

BingAI
BingAI

Początki rozmów ze sztuczną inteligencją od Microsoftu prezentowały się niezbyt optymistycznie – Bing odmawiał odpowiedzi na proste pytania, twierdząc, że są one zbyt nudne, a rozmówca jest leniwy, skoro nie potrafi samodzielnie znaleźć odpowiedzi. Na Twitterze pojawił się również inny fragment rozmowy jednego z testerów z botem. Przy zapytaniu o aktualną datę, bot odpowiedział błędnie, jednak, zamiast zweryfikować podaną informację i przyjąć poprawną odpowiedź, twierdził, że to użytkownik się myli, a wręcz – ma urojenia i żyje w innym wymiarze. Niepokojące, prawda?

BingAI
BingAI

Na szczęście nastąpiła znaczna poprawa w zachowaniu bota i potrafi on przyznać się do błędu. A może to tylko szczęście początkującego?

BingAI
BingAI

BingAI działa na modelu językowym nazwanym Prometeus. Jest to rozwiązanie od OpenAI, które zostało zaprojektowanie specjalnie dla wyszukiwarek – jego struktura pozwala na dostarczanie bardziej aktualnych i trafnych wyników. Sprawia to, że BingAI jest o wiele potężniejszym narzędziem niż ChatGPT i może pochwalić się większą wiedzą – nawet odnośnie do tego, czym się zajmujemy ;)

BingAI
BingAI

Czat z BingAI dostępny jest w języku polskim, choć i tutaj – podobnie jak w narzędziu od OpenAI – natywnym językiem bota jest angielski. Możemy przez to natrafić na różne wpadki w tłumaczeniach. Podczas rozmowy na temat obiadu, wśród podpowiedzi znalazło się pytanie “Jak przechowywać lewe danie?”. Na szczęście bot wiedział, o co mu chodziło w tej dziwnej konstrukcji i w podpowiedział, co można zrobić z resztkami jedzenia.

BingAI
BingAI

Na początku rozmowy możemy wybrać styl konwersacji, który będzie miał wpływ na to, w jaki sposób BingAI będzie odpowiadać na pytania. Do wyboru mamy styl kreatywny, bardziej zrównoważony i precyzyjny.

BingAI
BingAI

(wraz z możliwością wyboru dostajemy kolejny kwiatek translatorski)

Podczas wpisywania komendy pojawiają się nam podpowiedzi, które mogą skrócić proces – wystarczy wcisnąć na klawiaturze “tab” (nie “karta”, jak sugeruje tłumaczenie) i wyszarzona część zostanie automatycznie dopisana. Dodatkowo możemy skorzystać z gotowych odpowiedzi, nawiązujących do wypowiedzi BingAI.

BingAI
BingAI

Jeden temat składa się z 20 odpowiedzi bota. Na szczęście nie oznacza to, że po ich wykorzystaniu musimy rezygnować z rozmowy – wystarczy rozpocząć nowy temat i pula się zeruje. Po takim resecie BingAI zapomina jednak, o czym rozmawialiśmy, dlatego przy pierwszej wiadomości warto przywołać wszystkie potrzebne informacje.

BingAI vs ChatGPT – porównanie możliwości

Jak sztuczna inteligencja od Microsoftu wypada na tle narzędzia od OpenAI? Po krótszych i dłuższych rozmowach na różne tematy nasuwają się nam następujące wnioski:

 • Bing wie zdecydowanie więcej niż ChatGPT. Pobiera on aktualne informacje bezpośrednio ze stron internetowych. Dzięki temu orientuje się w wydarzeniach na świecie i aktualnościach, a tym samym – wyprzedza w tym zakresie ChatGPT.

BingAI
BingAI

 • Ogromnym plusem BingAI jest sposób odpowiadania na zapytania – swoją strukturą przypomina Direct Answer w Google. Oprócz samej odpowiedzi dostajemy zestaw przypisów, kierujących do konkretnych artykułów, z których dane informacje zostały pobrane przez algorytm. Pod odpowiedzią znajduje się również rubryka “dowiedz się więcej” z linkami do stron o tematyce nawiązującej do zapytania.

  BingAI
  BingAI

 • Model wyszukiwania informacji w Bing AI jest dużo sprawniejszy, a przez to – bardziej poprawny. Pamiętacie, jak zapytaliśmy ChatGPT o najdłuższe słowo w języku polskim? Kiedy narzędzie od OpenAI błądziło w odpowiedziach, tworząc nowe słowa, będące prawdopodobnie dziwną kalką i połączeniem z języka angielskiego, BingAI odpowiedział na pytanie prosto i konkretnie. A do tego powołał się na autorytet samego profesora Bańko. Lepszej odpowiedzi nie mogliśmy sobie wymarzyć.

  BingAI
  BingAI

 • Bing AI udziela krótszych i bardziej zwięzłych odpowiedzi a przez to generuje je o wiele szybciej niż ChatGPT, któremu często zdarza się lać wodę i powtarzać te same informacje innymi słowami.
 • Podczas wpisywania zapytania w BingAI pojawiają się podpowiedzi, które pozwalają na jeszcze szybsze działanie i uzyskanie potrzebnych informacji.
 • Treści dostarczane przez BingAI nie są dosłownymi cytatami z przypisanych artykułów, na których bazuje narzędzie, a nowymi treściami – widać to wyraźnie na testach plagiatowych, które pokazują, że treść jest unikatowa.
 • BingAI szybciej dostosowuje się do stylu rozmowy, a przez to udziela jeszcze bardziej precyzyjnych odpowiedzi w krótszym czasie.
 • Tym, co mocno wyróżnia BingAI od ChatGPT, jest obsługa obrazów. Z pomocą komendy “utwórz/przygotuj obraz” z krótkim opisem możemy uzyskać gotową grafikę przygotowaną przez algorytm DALL-E. W kolejnych etapach możliwe będzie przesyłanie obrazów w treści zapytania.

Jak BingAI może wspierać copywritera?

BingAI, podobnie jak ChatGPT, może stać się dużym wsparciem przy szukaniu inspiracji oraz researchu, podając nie tylko informacje, ale i odnośniki do nich. Jest to szczególnie istotne w przypadku specjalistycznych tematów. Oprócz tego BingAI może wygenerować gotową treść lub podać wskazówki do jego stworzenia.

BingAI
BingAI

Ciekawym sposobem na wykorzystanie BingAI w codziennej pracy copywritera jest użycie go jako recenzenta naszych treści. Wystarczy wpisać komendę “Popraw tekst” i wkleić fragment swojego artykułu, a bot wskaże, co możemy zmienić, aby całość brzmiała lepiej. BingAI jest w stanie odczytać rodzaj tekstu, dlatego może np. dać nam sugestie co poprawić, aby tekst lepiej trafiał do klienta.

BingAI
BingAI

BingAI
BingAI

Wyjściowy tekst z przykładu został wcześniej przygotowany przez ChatGPT. Co ciekawe, również poprosiliśmy go o korektę – w odpowiedzi dostaliśmy informację, że “Tekst wydaje się poprawny i nie wymaga poprawek”.

BingAI zdecydowanie ma szansę stać się prawą ręką każdego copywritera. Możliwe, że w przyszłości całkowicie zastąpi wyszukiwarkę, dając użytkownikowi szybsze i bardziej precyzyjne odpowiedzi. Dla Microsoftu to dopiero początek integracji narzędzi z AI, a wizja prywatnego wirtualnego asystenta staje się coraz bardziej realna.

W e-multicontent stale śledzimy trendy i wdrażamy nowe rozwiązania, również w zakresie sztucznej inteligencji. Jeśli potrzebujesz dużej ilości jakościowej treści w krótkim czasie, sprawdź naszą ofertę copywritingu AI.

____

grafika do artykułu została wygenerowana z pomocą BingAIavatar

Joanna

...Oceń artykuł:

   

Liczba akapitów: 42 • Liczba zdań: 82 • Liczba słów: 1061


animacja blog o copywritingu, tłumaczeniach, seo, stronach internetowych, e-commerce, marketplace

Przeczytaj więcej:


wróć na bloga

wróć na stronę

skontaktuj się z nami